Hotel Dekorasyonu için Su Dekorları

Bahçeler İçin Su Dekorları
18 Ocak 2019

Hotel Dekorasyonu için Su Dekorları

Hotel Dekorasyonu için Su Dekorları

Masa şelalesi bu sezon çok moda! Kabarcıklı su duvarları ise hotel dekorasyonlarının ne popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Çin lokantalarından uluslararası otellere, tatil köylerinden 7 yıldızlı turizm işletmelerine dek, yüzlerce firma dekorasyon için su dekorları kullanıyor.

Zig- zag şelale modelleri ve masa üstü uygulamaları, zarif ve estetik görünümleri ile hemen her alana uygulanan dekorlar arasındadır. Bahçeler için küp modellerinden iç alanlarda kullanılan su tablolarına dek çok sayıda görsel efekt tasarlanıyor.

İştah Açıcı Su Dekorları

Restoranlar, kafeler ve otellerde sıklıkla kullanılan masa üstü şelale modelleri, işletmelerin müşteri sirkülasyonunu artıran küçük detaylardır. Minik boyutları ile sempatik görünüm sunan masa üstü şelaleler, yemek masalarına, lobilere ve otel içi kafe alanlarına en çok tasarlanan su dekorları arasında yer alıyor.

Özellikle global hizmet veren otellerde, şehir temalı veya ülke temalı konseptlerde su perdeleri, su duvarları ve dekorları sıklıkla tercih edilmektedir. İtalyan usulü oteller, Fransız Sokağı bulunan oteller, çiftlere özel konsept sunan çeşitli otellerde, aynalı su perdeleri, süs havuz ve şelaleleri en çok uygulanan dekorlar arasındadır.

Natürel otel konseptlerinde ise bahçe su dekorları daha yoğun olarak tercih ediliyor. Su değirmeni, su küpü, zik zak şelale veya kurna modelleri, tesise görsel güzellik katan unsurlar arasındadır.

Bahçe Şelalesi Modelleri

Bahçe şelaleleri hem iç alanlara hem de dış alanlara uygulanabilir. Pirinç, alüminyum, çelik veya titanyum görünümlerinde şelale modelleri, bambu ve su değirmeni görünümünde şelale modelleri ile otel konseptine göre uygulama yapılabilir.

Cam duvarlar, ahşap duvarlar veya betonarme yapı özelliklerine göre farklı ham maddeler ve farklı kombinasyonlar ile mekana uygun tasarımlar uygulanır. Sicimli şelale modelleri de en beğenilen dekorlar arasında yer alıyor. Geniş alanlar için boydan boya sicimli uygulanan su perdeleri, renkli ışıklandırma stilleri ve suyun akışkan modüllerine göre dekorlara ekstra cazibe katan özel uygulamalardır.

Hotel dekorasyonlarında su tabloları, masa üstü şelale ve serbest su akış sistemleri, şahane uygulamalar arasında yer alıp, işletmelerde en çok tercih edilen dekorlardır.

WhatsApp chat
TIKLA HEMEN ARA